Skip to content

Konference Packprint 2022

Vzpomínáte na konferenci DEN AUTOMATIZACE A ZNAČENÍ? Věříme, že ano. Začátkem června jsme na tento proslulý projekt navázali a uspořádali tak první ročník konference PACKPRINT. Jedná se o spojení dvou nedílných kapitol automatizace balení a značení, tentokrát s větším prostorem pro řešení Vaší konkrétní problematiky s praktickými ukázkami.

Kongres v prostorách hotelu Volarik v Mikulově zahájil ředitel společnosti BOTTLING PRINTING s.r.o. Milan Kostečka a ředitel společnosti Packung s.r.o. Adam Kratochvíl, kteří poděkovali prezentujícím i účastníkům za jejich účast.

První přednáška patřila Jiřímu Hlávkovi, který se věnoval tématu balení a jeho automatizaci v různých fázích růstu a možnosti, které firma Packung s.r.o. zákazníkům obecně nabízí. Na něj navázal Jan Klaška algoritmem Boxollo. Díky tomuto softwaru, zákazník docílí výrazného snížení nákladů na balení tím, že software automaticky vypočítá nejvýhodnější krabici pro zvolený produkt.

Dalším bodem konference bylo téma značení nejen sekundárního balení. Obchodní ředitel, Pavel Mikel, představil firmu BOTTLING PRINTING s.r.o., její historii a trendy v oboru průmyslového značení. Pozornost věnoval zejména trident technologii a aplikátorům etiket, tedy nejrozšířenějším systémům označování kartónu a lepenky.

Po obědě se slova ujal servisní ředitel společnosti BOTTLING PRINTING s.r.o. Roman Schönwälder s připraveným workshopem Automatizace a balení. Názorná ukázka automatické linky označila karton na víno rovnou třemi způsoby – již zmíněnou tridentovou technologií (tisk ve vysokém rozlišení), technologií cartridge (velká plocha značení)  a CO2  laserem (permanentní značení bez dodatečných nákladů) s odsávacím a filtračním zařízením BOFA. Na druhém dopravníku měli účastníci možnost vidět, jak snadno lze aplikovat etikety na produkt s navazujícím inkjetovým označením.

Váženým hostem tohoto ročníku konference byl ředitel logistiky společnosti HP TRONIC Zlín, spol. s r.o. pan Libor Křížka. Jeho případová studie DATART dala možnost hostům nahlédnout na efektivní koncept automatizace balící linky v rámci projektu Panotec v zastoupení Packung s.r.o.. Automatická balička Opera, napojená na systém dopravníků, produkt změří, zabalí a opatří identifikačním štítkem. 

Závěrečná přednáška byla odprezentována projektovým ředitelem Petrem Kumstátem. Díky němu měli účastníci prostřednictvím ukázek a videí jedinečnou příležitost nahlédnout do závodů Kofola Československo, a přesvědčit se tak o rozsáhlém portfoliu technologií společnosti BOTTLING PRINTING s.r.o..  

V průběhu celé konference byla pro hosty připravena poradenská zóna. Odborníci z firem BOTTLING PRINTING s.r.o., Packung s.r.o., Axima spol. s.r.o. a Inprotec s.r.o. odpovídali na všechny dotazy a poskytli nejlepší řešení veškeré problematiky.

V podvečerních hodinách se organizátoři společně s účastníky přesunuli do vinného sklípku v prostorách hotelu Volarik. Tam na ně kromě vína čekalo občerstvení v podobě krajových specialit, sommeliér a pravou moravskou atmosféru doplnila skvělá cimbálová muzika Lália. O úsměv nebyla nouze díky fotokoutku a v tomto duchu se nesl zbytek večera.

Druhý den konference probíhaly na provozovnách firem BOTTLING PRINTING s.r.o.Packung s.r.o. individuální konzultace. Klienti přinesli vzorky produktů, které potřebovali označit nebo zabalit. 

Velice nás těší veliký zájem o účast na kongresu a všem hostům děkujeme za jejich přízeň. Poděkování patří také organizátorům a partnerům akce a všem přednášejícím. Díky každému z vás to byl vyjímečný zážitek a těšíme se na další PACKPRINT.   

Napsali o ročníku 2022

 

Seznamte se s technologií, kterou budete brzy používat

Jaké obtíže řeší manažeři logistiky? Jak funguje balení a značení ve světě? Nebojte se zeptat na nejnovější technologie, které tvoří Vaši budoucnost.